آموزش مجازی

(23/07/1397)   کارگاه آموزشی پیشگیری ازآسیب های اجتماعی درشرکت گاز استان گلستان برگزارشد.


کارگاه آموزشی پیشگیری ازآسیب های اجتماعی درشرکت گاز استان گلستان برگزارشد.

با هدف یشگیری از آسیب شبکه های اجتماعی و اینترنتی، راهکارهای حفظ وتحکیم بنیان خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی  با هماهنگی واحد آموزش کارگاه آموزشی پیشگیری ازآسیب های اجتماعی در شرکت گاز استان گلستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی،در این کارگاه آموزشی سروان قربانی کارشناس آموزش همگانی پلیس فتا استان مطالبی را در خصوص  موضوع این دوره عنوان نمود و بر جدی گرفتن موضوع و کنترل رفتاراعضای خانواده  تاکید نمود. 
 
وی در این کارگاه ، شناخت آسیب های اجتماعی و نحوه پیشگیری از آن در بین جوانان ، نوجوانان و ... برای خانواده ها را بسیارمهم ارزیابی کرده و ریشه یابی برای شناخت دلائل بروز این آسیب ها در اجتماع را برای مصون ماندن از خطرات و آسیب های احتمالی ، امری ضروری دانست.

قربانی   با بیان اینکه مؤثرترین راهبرد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی؛ آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی است، افزودند: آسیب‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی، از پدیده های نوظهور زندگی امروزی هستندکه استفاده از آن  در سطوح مختلف سنی بسیار فراگیر شده است که در صورت غفلت و عدم برنامه‌ریزی درست در این زمینه، جامعه دچار زیان‌های جبران ناپذیری خواهد شد. 

وی در ادامه گفت:متاسفانه،حضور در فضای مجازی بدون شناخت لازم ، افراد را با مشکلات  عدیده ای روبه رو می کند که علاوه بر جنبه‌های مالی‌، حیثیت و آبرو آنها را نیز می‌تواندبازیچه مجرمان نماید. لذا برای محافظت از خود و خانواده در این فضا باید سطح آگاهی و دانش سایبری خود را ارتقاء دهیم تا در دام مجرمان سایبری گرفتار نگردیم.

سروان قربانی با بیان اینکه آموزش مهارت های زندگی به فرزندان   اولین  اقدام در برابر خطرات اجتماعی می باشد  اظهار داشت:خشونت و گسترش انواع آن در بین افراد جامعه ، یکی دیگر از مخاطرات آسیب اجتماعی است ضمن اینکه  تاکیدخطر اعتیاد به مواد مخدر ، مراقبت هر چه بیشترخانواده ها و اولیا از فرزندان را در این زمینه خواستار شد .

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت گاز استان گلستان می باشد.
طراحی و اجرا: واحد فن آوری اطلاعات