آموزش مجازی

(25/07/1397)   سخنگوی شرکت گازاستان گلستان از محاسبه تعرفه شرکت گازاستان گلستان بر مبنای فصول سرد سال خبرداد.


سخنگوی شرکت گازاستان گلستان از محاسبه تعرفه شرکت گازاستان گلستان بر مبنای فصول سرد سال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی ،سید جلال ابوالقاسمی در مصاحبه با پایگاه خبری گاز گلستان  در این رابطه گفت: از 16 آبان ماه سال جاری تعرفه شرکت گازاستان گلستان  برمبنای فصول سرد سال محاسبه می‌شود.

وی افزود: براساس تقسیمات مناطق آب وهوائی و اعلان پژوهشکده هواشناسی کل کشور، استان گلستان دارای  2  اقلیم آب و هوائی 3 و 4 می باشد که برابر اقلیمهای تعیین شده   قیمت یک متر مکعب گاز در هر دامنه  مصرف مشخص شده است.

ابوالقاسمی افزود: با توجه به میزان مصرف  گاز در فصول مختلف، شرکت ملی گاز ایران فصول سال را به گرم و سرد تقسیم کرده است که نرخ  گاز دو فصل اشاره شده متفاوت می باشد.
وی افزود:با توجه به سرد شدن تدریجی هوا و پلکانی بودن بهای گازمصرفی مشترکین ، از تاریخ 16 آبان ماه محاسبه  نرخ گاز براساس فصول  سرد  سال  اعمال خواهد شد  که این روند تا 15 فروردین سال بعد ادامه دارد. 
 
ابوالقاسمی تصریح کرد:در فصل سرد قیمت هر مترمکعب گازخانگی استان  در 2 اقلیم  تعریف شده و بصورت پلکانی بر اساس میزان مصرف تعیین می شود که حداقل آن از 414 ریال برای دامنه کم مصرف شروع و برای دامنه مصرفی بالای 1200 متر مکعب  قیمت به 4830 ریال می رسد.  
 
 سخنگوی شرکت گازاستان گلستان گفت:دمای محاسبه استاندارد یا رفاه  بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد تعریف شده که مشترکین گرامی دقت داشته باشند کاهش یک درجه دما  سبب کاهش ۶ درصد  در مصرف گازمی شود که با رعایت آن به میزان 10 درصد هزینه گاز بهاء کاهش خواهد یافت.

وی در پایان اظهار داشت تا با صرفه جویی و مدیریت بهینه  درمصرف گازطبیعی از افزایش هزینه گازبهاء جلوگیری بعمل آید.

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت گاز استان گلستان می باشد.
طراحی و اجرا: واحد فن آوری اطلاعات